Po kilkuletniej przerwie Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Białymstoku od 1 czerwca 2017 r. wznawia kursy na linii Mońki – Goniądz – Mońki i Białystok – Goniądz – Białystok.
Obecny rozkład jazdy PKS jest rozkładem przejściowym, który będzie obowiązywał do końca sierpnia br. i uwzględnia istniejące kursy na odcinku Białystok - Mońki  oraz Mońki - Białystok. Od 1 września rozkład będzie zmodyfikowany i ma uwzględniać sugestie mieszkańców Gminy Goniądz.
Jesteśmy przekonani, że nowe możliwości dojazdu i wyjazdu z Gminy Goniądz ułatwią codzienne życie naszym mieszkańców, oraz osobom odwiedzającym Naszą Gminę.
Historia PKS sięga 1945 r. W wyniku komercjalizacji Przedsiębiorstwa Państwowej Komunikacji Samochodowej w Białymstoku od 1 stycznia 2006 r. Przedsiębiorstwo działa jako Spółka Akcyjna. 5 lipca 2011 r. Spółka PKS Białystok została skomunalizowana i jej właścicielem został Samorząd Województwa Podlaskiego.
Przedsiębiorstwo świadczy usługi w zakresie regularnych przewozów osób, głównie na terenie województwa podlaskiego, na obszarze powiatów: białostockiego, hajnowskiego, monieckiego i sokólskiego. Z dworca PKS w Białymstoku, który jest własnością Spółki są realizowane bezpośrednie połączenia do wszystkich miast powiatowych na terenie województwa. Ponadto przedsiębiorstwo realizuje bezpośrednie połączenia z Olsztynem, Gdańskiem, Gołdapią, Szczecinem, Zakopanem, Kołobrzegiem, Rzeszowem. 
W załącznikach znajdą Państwo połączenia:
  1. Białystok – Goniądz PKS Białystok
  2. Mońki – Goniądz PKS Mońki
  3. Goniądz – Mońki (Białystok) PKS Goniądz

 

Opublikowano: 2017-05-29

Wydrukuj