W piątek 15 grudnia w zawsze gościnnej Bartlowiźnie Zarząd Towarzystwa Przyjaciół Goniądza oraz słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku zorganizowali wspólny opłatek. Wszyscy według własnego uznania przynieśli ze sobą smaczne potrawy wigilijne, a Zarząd towarzystwa zatroszczył się o gorące napoje i ciasto przygotowane przez gospodarzy.
Spotkanie rozpoczęło się od przywitania przez Arkadiusza Studniarka - kierownika UTW wszystkich zebranych, krótkim przedstawieniu tegorocznych dokonań i planów na przyszłość. Wiadomo, że w drugiej połowie stycznia odbędzie się pierwsze seminarium 2018 r.
Następnie p. Helena Gromkowska odczytała fragment ewangelii św. Łukasza, po czym Zarząd TPG wręczył wszystkim zebranym, a było wszystkich ponad 40 osób nowo wydaną monografię Goniądza, a konkretnie książkę o dziejach miasta w XIX i XX wieku.
Po rozdaniu tak ważnej dla lokalnej społeczności książki zebrani połamali się opłatkiem składając sobie najlepsze życzenia. Po tym była już tylko degustacja przygotowanych wigilijnych potraw, oraz oczywiście nie kończące się rozmowy na różne tematy i okazjonalne sesje zdjęciowe.
Jak się okazało wspólne świętowanie, było bardzo potrzebnym akcentem kończącym bardzo udany i owocny rok zarówno dla TPG, ale w przede wszystkim dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Już miesiąc temu, zaraz po podsumowaniu działalności Podlaskich Uniwersytetów w Boćkach Zarząd TPG złożył list intencyjny do Instytutu Działalności Publicznej w Warszawie o przystąpieniu do kolejnej edycji projektu dla UTW w 2018 roku. Serdecznie dziękując za wspaniały wieczórzapraszamy do działania na rzecz naszej Małej Ojczyzny w Towarzystwie Przyjaciół Goniądza, zapraszamy wszystkich chętnych na wykłady, seminaria, warsztaty i inne działania UTW, bo przecież nie trzeba być seniorem, żeby uczestniczyć w interesujących wydarzeniach. Jeśli chcecie do Nas dołączyć zapraszamy.
Zarząd TPG

 

Galeria zdjęć

Opublikowano: 2017-12-18

Wydrukuj