Szanowni Państwo
 
Informujemy, iż po uzgodnieniu z Urzędem Miejskim zdecydowaliśmy się ograniczyć ruch pojazdów wzdłuż nabrzeża rzeki Biebrza na odcinku tak zwanej ulicy Bochenkowej.
Jest to pierwszy etap, który pozwoli ograniczyć niszczenie pojazdami tego terenu, jak również poprawi bezpieczeństwo wypoczywających w tym miejscu.
Chcemy rokrocznie doinwestowywać tą przestrzeń wyposażając ją w elementy infrastruktury, które pozwolą urozmaicać możliwości wypoczynku i poprawią jej walory estetyczne.
Po zniszczeniu nabrzeża przez poruszające się tamtędy jesienią i wiosną pojazdy, zmuszeni byliśmy przeprowadzić czynności rekultywacyjne, po których odsieliśmy trawę, wyposażyliśmy tą przestrzeń w piaskownicę, która pomoże urozmaicić czas dzieciom, których opiekunowie zdecydują się na wypoczynek i spędzenie czasu w tym miejscu, jak również ustawiliśmy swego rodzaju ogrodzenie, które zabezpieczać ma przed wjeżdżaniem tam pojazdami.
Przestrzeń nabrzeża jest obecnie dostępna dla rowerzystów i ruchu pieszego.
W przyszłości chcemy stworzyć tam również miejsce na ognisko, a dla grup zorganizowanych umożliwić zamówienia drewna do jego palenia.
Chcemy wybudować w tej przestrzeni altanę i wymienić ławki, mając jednocześnie na względzie fakt, iż jest to teren zalewowy, a umieszczana infrastruktura może być narażona na podtapianie.
 Jeśli będą Państwo mieli jakieś cenne uwagi związane z adaptacją tej przestrzeni prosimy o ich przysyłane na nasz adres mailowy zuk@goniadz.pl
 
Wszystkie przeanalizujemy i jeśli to będzie możliwe wspólnie z architektami krajobrazu będziemy starali się je realizować.
 
Z Wyrazami Szacunku
Zakład Usług Komunalnych w Goniądzu
 
 

 

Galeria zdjęć

Opublikowano: 2018-06-12

Wydrukuj