W Szkole Podstawowej w Downarach pojawiły się kolejne inwestycje. Przeprowadzono remont - pierwszy raz od kilkudziesięciu lat.  Odmalowano klasopracownie, korytarze i klatkę schodową. Wnętrza są piękne i  kolorowe - w nich z pewnością przyjemniej  uczy się dzieciom. W dbałości o higienę i zdrowie uczniów ściany zostały pokryte specjalnym lakierem lamperyjnym, który zapewnia utrzymanie czystości. Potężny odkryty basen wykorzystywany wiosną i latem teraz odpoczywa, ale za to pojawiły się najnowocześniejsze pomoce dydaktyczne. Ogromny multimedialny monitor dotykowy oraz tablica interaktywna z rzutnikiem ultrakrótkoogniskowym. Wykorzystanie ich podczas zajęć nie tylko kształci, ale też sprawia, że nauka jest frajdą. Nowa sala dla przedszkolaków, nowe meble też stanowią ważny aspekt doposażenia placówki. Najbardziej cieszy jednak to, że szkoła jest właśnie wyposażana w najszybszy światłowodowy Internet - będzie super nowocześnie.
          Cały ten sprzęt będzie również  wykorzystywany - już niedługo - w bogatym pakiecie zajęć dodatkowych, gdyż szkoła uzyskała dofinansowanie ze środków europejskich na doskonalenie kompetencji i umiejętności dzieci.
           Okazuje się, że niewielka wiejska szkoła może teraz się równać z dużymi szkołami miejskimi. Wszystko to w naszej gminie. Tu naprawdę warto się uczyć!

 

Galeria zdjęć

Opublikowano: 2018-10-02

Wydrukuj