Jednym Noc Świętojańska, drugim Noc Kupały – wszystkim jest to pretekst do dobrej zabawy! W najkrótszą noc w roku, 23 czerwca 2018 r., na plaży miejskiej w Goniądzu odbyła się impreza plenerowa pn. Noc Świętojańska, zorganizowana przez Burmistrza Miasta i Gminny Ośrodek Kultury w Goniądzu.
Rozgrzewką przed wieczornym świętowaniem był turniej siatkówki plażowej, podczas którego dziewięć drużyn rywalizowało o Puchar Burmistrza Goniądza. Gra była bardzo wyrównana, lecz nie wszyscy mogli zwyciężyć. Na podium stanęli: Patryk Wojtach i Piotr Stankiewicz(III miejsce), Paweł Ignatowicz i Piotr Sadanowicz (II miejsce) oraz zdobywcy pucharu Burmistrza Miasta – Robert Jermacz i Bartłomiej Czerepuszko (I miejsce).
O godz. 18 oficjalnie rozpoczęła się goniądzka Noc Świętojańska. Zgromadzoną publiczność powitali: Burmistrz Miasta – Mariusz Ramotowski, Starosta Moniecki – Andrzej Franciszek Daniszewski oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Goniądzu – Katarzyna Nowicka, życząc wszystkim udanej zabawy i ogłaszając konkurs na kwiat paproci. Przez cały wieczór uczestnicy imprezy mogli poszukiwać wiązanki, symbolizującej legendarny kwiat zakwitający tylko raz w najkrótszą noc w roku. Zanim zapadł zmrok na scenie wystąpiły zespoły disco polo: Densi, SajZ oraz gwiazda wieczoru – zespół SKALARS, starając się wprowadzić mieszkańców w taneczny nastrój, pomimo deszczowej aury. Około godz. 21:30 przyszedł czas na świętojańskie tradycje. Spośród tłumu wyłonili się znalazcy kwiatu paproci. Kacper Ramotowski i Piotr Zambrzycki wspólnie poszukiwali wiązanki, a ich spryt, spostrzegawczość i zawziętość przyniosły sukces. Nagrodzono także dziewczęta, które wykonały najpiękniejszy wianki świętojańskie. Były to: Sandra Przekop, Patrycja Rafałko oraz Ida Ramotowska. Kolejnym punktem programu był zachwycający taniec dziewcząt z Zespołu Pieśni i Tańca „Biebrza”, zakończony tradycyjnym puszczaniem wianków z zapalonymi świecami do rzeki. Noc Świętojańska to nie tylko uhonorowanie wody, ale również ognia. Taniec z ogniem wykonał kolektyw artystyczny Freakus z Białegostoku. Obchody Nocy Świętojańskiej nad Biebrzą zakończyła zabawa taneczna do rana z DJ Wojteckim.
Impreza została zorganizowana przy wsparciu finansowym Powiatu Monieckiego. 

 

Galeria zdjęć

Opublikowano: 2018-06-28

Wydrukuj