25 listopada 2017r. (sobota) w Boćkach odbyła się konferencja podsumowująca realizowany projekt „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku na Podlasiu”
Spotkanie rozpoczęło się od występ zespołu Klekociaki, następnie zebranych powitała Pani Wójt Gminy Boćki Dorota Kędra-Ptaszyńska, oraz Prezes Instytutu Działalności Publicznej Adam Młodkowski. Następnie wystąpił Premier Jarosław Gowin, którego Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego finansuje przedsięwzięcie. Po nim wystąpił ksiądz Biskup Tadeusz Pikus, pochodzący z gminy Jaświły, a urodził się 1 września 1949 r. w Zabielu. W swoim wystąpieniu Biskup Pikus głośno się zastanawiał do którego UTW wstąpić, do Goniądza czy do Bociek?
Następnie dokonano podsumowanie projektu „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku na Podlasiu” - poprzez prezentację multimedialną zaprezentowaną przez Annę Buchmiet i Adama Młodkowskiego z Instytutu Działalności Publicznej.
Po prezentacji, gdzie oczywiście przedstawiono działalność UTW w Goniądzu zainaugurowano UTW w Boćkach  wręczając indeksy słuchaczom z Bociek
Po tym obecni wysłuchali wykładu inauguracyjnego dr Karola Kramkowskiego, którego tato pochodzi z gminy Goniądz z Dawidowizny (Uniwersytet Medyczny w Białymstoku) pt. „Szlachetne zdrowie – nowoczesne metody badań nad chorobami cywilizacyjnymi”.
W południe wszyscy udali się na smaczny obiad, a następnie zwiedzano Boćki, a przede wszystkim miejscowy kościół p.w. św. Józefa Oblubieńca i św. Antoniego z Padwy. Parafia w Boćkach została erygowana 13 kwietnia 1513 r. Mając na uwadze kilkusetletni kult świętego Antoniego Padewskiego biskup drohiczyński Antoni Dydycz w dniu 17 stycznia 2000 roku podniósł kościół do godności Sanktuarium świętego Antoniego Padewskiego.
 
Arkadiusz Studniarek

 

Galeria zdjęć

Opublikowano: 2017-11-27

Wydrukuj