W sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Goniądzu odbył się koncert Tomasza Budzyńskiego solo, lidera zespołu Armia. Zebrani na koncercie mogli wysłuchać utworów do których autor napisał zarówno słowa jak i muzykę: Radio Rivendell , Anielo mój aniele, Cuda, muzyka i słowa, Umieraj, Stacja Dęblin, Wiosna na wygnaniu, Luna, Na niebie ciągły ruch, Echo, Dom, oraz Serce.
Budzyński to jedna z najważniejszych postaci krajowej sceny rockowej. Poeta, kompozytor, wokalista, z zamiłowania także malarz, wielbiciel kolejnictwa. Debiutował w połowie lat 80-ych w zespole Siekiera. Niedługo później stanął wraz z Robertem Brylewskim na czele zespołu Armia, który wkrótce miał się okazać grupą o szczególnym znaczeniu dla polskiej sceny rockowej. Druga płyta Armii "Legenda" należy do grona najlepszych płyt nagranych w historii polskiego rocka. Od ponad dekady Budzyński sam jako lider decyduje o kierunku, w którym podąża muzyka Armii. Ukazujące się w tym czasie kolejne płyty dowodzą, jak bardzo fascynujący to kierunek. Potwierdzały to m.in. świetne albumy "Triodante", "Duch", "Droga" czy "Pocałunek mongolskiego księcia". Ostatni jak dotąd krążek Armii to "Ultima Thule" .
Tomasz Budzyński jest również jednym ze współliderów supergrupy 2 Tm 2,3, z którą wydał pięć bardzo udanych płyt. Ostatni jak dotąd album zespołu to znakomity ubiegłoroczny "888". Artysta ma też w dyskografii solowy album "Taniec szkieletów" oraz płytę z punkowymi interpretacjami poezji księdza Józefa Baki nagraną pod szyldem Budzy i Trupia Czaszka. Podziękowania dla p. Jacka Żędziana za pomoc przy organizacji koncertu i p. K. Perzanowskiego za przesłane zdjęcia.

 

 

Galeria zdjęć

Opublikowano: 2017-04-24

Wydrukuj