25 listopada br. w sali widowiskowej odbył się jubileusz 15-lecia Dziecięcego Zespołu Tanecznego „MKROKLIMAT” działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Goniądzu.
Zespół działa od 2003 roku. Założycielką i choreografem zespołu jest Pani Dorota Zielińska, która rozwija pasje taneczne dzieci. Przez 15 lat przez Mikroklimat przewinęło się około 150 dzieci.
Każdego roku Mikroklimat przygotowuje nowe układy choreograficzne o odrębnym charakterze i występuje w odpowiednio dobranych kostiumach. Niemal co roku zespół zdobywa nagrody i wyróżnienia w konkursach tanecznych, turniejach regionalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych. Należy wspomnieć, że mocną stroną działalności zespołu jest wyjątkowe zaangażowanie rodziców, którzy wspierają pasję dzieci i funkcjonowanie zespołu. Podczas uroczystości jubileuszowej Mikroklimat zaprezentował wypracowane w ciągu kilku lat układy taneczne oraz nowe choreografie. Tancerkom towarzyszył  zespół smyczkowy, w skład którego weszli uczniowie Szkół Muzycznych z Moniek i Goniądza.
Po koncercie i gromkich brawach nastąpiły gratulacje i podziękowania. Rodzice, zaproszeni goście: przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Mońkach, Fundacji na Rzecz Rozwoju Powiatu Monieckiego, dyrektorzy szkół gratulowali działalności i dziękowali pani Dorocie Zielińskiej za prowadzenie zespołu. Dyrektor GOK Pani Katarzyna Nowicka podziękowała dzieciom za ich występy na scenie dające wszystkim odbiorcom radość i wspaniała doznania artystyczne. Gratulacje złożył Pan Mariusz Ramotowski - Burmistrz Goniądza, dziękując za piętnaście lat promowania miasta poza jego granicami.
Więcej na stronie http://www.goniadz.naszgok.pl/n,jubileusz-mikroklimatu-1

 

Galeria zdjęć

Opublikowano: 2017-11-29

Wydrukuj