Warmia Grajewo - Biebrza Goniądz 2:2 (1:2)
 Bramki:
Warmia - Marcin Mikucki 2 min, Maksym Mirva 90+3 min .
Biebrza - Arkadiusz Wojno 11 min, Paweł Dekarz 32 min

W meczu 25. kolejki IV ligi Biebrza na wyjeździe zmierzyła się z wiceliderem tabeli Warmią Grajewo. Pojedynek był bardzo zacięty i pełen zwrotów akcji. Jeszcze dobrze nie zaczęli meczu, a Warmia objęła już prowadzenie. W 2. min. prawą stroną przez obronę Biebrzy przedarł się Marcin Mikucki i strzałem z ostrego kąta otworzył wynik spotkania (1:0). W 11 minucie po błędzie obrońcy i ograniu bramkarza Warmii w dogodnej sytuacji znalazł się Arek Wojno, który posłał piłkę do pustej bramki gospodarzy (1:1).
W 32 minucie w bardzo dobrej sytuacji znalazł się Paweł Dekarz, który odbitą przez bramkarza piłkę po rzucie wolnym skierował do bramki rywala. Tym samym Biebrza obejmuje prowadzenie w Grajewie 1:2.
Druga część spotkania ani trochę nie była gorsza od pierwszej, a obie drużyny wypracowały sobie multum sytuacji. Warmia dążyła do zmiany wyniku. Gospodarze nie potrafili jednak zamienić na gola wypracowanych okazji strzeleckich. Bramkę na wagę remisu zdobyli dopiero w doliczonym czasie gry.
W 93 minucie po dośrodkowaniu z prawej strony piłka spadła wprost na głowę wbiegającego Maksyma Mirva, który posłał ją w światło bramki (2:2).

Po 25 kolejkach Biebrza zajmuje 9 miejsce w tabeli z dorobkiem 30 punktów. W następnej kolejce ekipa z Goniądza zmierzy się na własnym boisku z liderem Turem Bielsk Podlaski.

Opublikowano: 2017-05-22