Kolejka 21, IV liga 2016/2017, grupa: podlaska
 Biebrza Goniądz - Sparta 1951 Szepietowo 2:0 (1:0)
 Bramki: K. Kosakowski 43 min., A. Magnuszewski 55 min. (karny)

W niedziele o godz. 15 na boisku przy ul. Konstytucji 3 Maja w Goniądzu arbiter Sławomir Pipczyński rozpoczął mecz 21. kolejki IV ligi pomiędzy Biebrzą Goniądz a Spartą 1951 Szepietowo.
Początek spotkania był wyrównany, jednak potem do głosu zaczęli dochodzić gospodarze, którzy raz po raz zagrażali bramce Gości. Biebrza grała szybko, dokładnie, stwarzała bramkowe sytuacje i zdobyła w 43 minucie pierwszego gola. Piłkę w bramce Arkadiusza Margola umieścił Kamil Kosakowski . Sparta ograniczała się do długich podań ze środka pola do napastników. Przed końcem I połowy obie drużyny miały klika sytuacji pod bramkowych lecz żadna z nich nie była znacząco groźna.
Pierwsze minuty drugiej połowy to prawdziwa piłkarska nawałnica w wykonaniu gospodarzy. W 55. minucie po ładnej zespołowej akcji Biebrzy piłkę z linii bramkowej Gości wybił ręką Paweł Olszewski. Sędzia podyktował rzut karny dla naszego zespołu, a zawodnik Sparty otrzymał czerwoną kartkę i opuścił boisko. Jedenastkę pewnie wykorzystał Arkadiusz Magnuszewski, który efektownie pokonał bramkarza Sparty.
Grający w przewadze, napędzani przez Łukasz Tumicza “niedźwiedzie” niemal zgnietli rywala na jego połowie boiska – mogli w tym czasie strzelić co najmniej trzy, cztery gole. Nieliczne próby Sparty były mało składne, zdarzały się desperackie strzały i tylko dobra postawa bramkarza Kamila Zimnocha nie dopuściła do utraty gola. Zespół Biebrzy nie odpuszczał żadnej piłki, a Goście mieli sporo pracy w defensywie. Do końca spotkania mimo prób z obu stron, wynik nie uległ zmianie i mecz zakończył się wynikiem 2:0.

Opublikowano: 2017-04-24