W dniu 18 marca w hali sportowej Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Goniądzu odbył się II Halowy Memoriał Piłkarski Młodzików im. Henryka Bartlewskiego. W turnieju udział wzięło sześć drużyn rozgrywając mecze systemem “każdy z każdym”. Każde spotkanie trwało 10 minut.
W turnieju zagrali: Biebrza Goniądz, Jastrząb Knyszyn, SP Jaświły, MOSiR Grajewo 2006, MOSiR Grajewo 2007, Krypnianka Krypno.
Ostateczna kolejność:
  1. SP Jaświły – 13 pkt. 10-5
  2. MOSiR Grajewo 2006 – 8 pkt. 9:4
  3. Biebrza Goniądz – 8 pkt. 7:7
  4. Jastrząb Knyszyn – 6 pkt. 6-7
  5. Krypnianka Krypno 5 pkt. 7:7
  6. MOSiR Grajewo 2007 – 1 pkt. 4:14
Nagrody indywidualne otrzymali:
Król strzelców – Zyskowski Maciej - Biebrza Goniądz
Najlepszy bramkarz – Maciorowski Krystian - MOSiR Grajewo
Najlepszy zawodnik – Koda Szymon - SP Jaświły
Puchary, statuetki, oraz smakowite kanapki ufundowała firma „Bartlowizna”. Jako pomysłodawca Memoriału serdecznie dziękuję za udostępnienie hali sportowej, za ufundowanie nagród, oraz Krzysztofowi i Jarkowi za przeprowadzenie turnieju. Pamięć o  tak ważnej dla Goniądza osobie można zachować na wiele sposobów. Organizacja corocznych Memoriałów jest z pewnością jednym z nich.
 
 
Henryk Bartlewski – (1942 – 2016)
Przedsiębiorca, właściciel ośrodka „Bartlowizna”. Urodzony w 1942 r. w Goniądzu na Podlasiu w rodzinie rolniczej. W swoim rodzinnym mieście ukończył szkołę podstawową i liceum. Po maturze wyjechał na studia do Warszawy. Ukończył Wydział Budowlany Politechniki Warszawskiej, uczęszczał także na zajęcia z architektury. Podczas studiów utrzymywał się z pracy w spółdzielniach studenckich. W 1968 r. na krótko aresztowany w czasie wydarzeń marcowych. Od 1970 r. przez 10 lat przebywał w Afryce, pracując na kontraktach budowlanych w wielu afrykańskich krajach. Po powrocie do Polski rozpoczął własną działalność gospodarczą produkując spody obuwnicze. Z czasem rozwinął swoją działalność, zajmując się m.in. budownictwem, handlem nieruchomościami. W 1997 r. rozpoczął tworzenie w Goniądzu ośrodka turystycznego: wybudował m.in. „Karczmę Bartla”, pensjonat, hotel. Zmarł 17.12.2016, miał  74 lata. Jak trudno żegnać kogoś, kto jeszcze mógł być z Nami..." tymi słowami rodzina i pracownicy pożegnali Henryka Bartlewskiego.
 
Arkadiusz Studniarek

 

Galeria zdjęć

Opublikowano: 2018-03-22

Wydrukuj