23 listopada 2017 r. w czwartek w sali kameralnej Gminnego Ośrodka Kultury - Towarzystwo Przyjaciół Goniądza zorganizowało ostatnie już w tym roku Seminarium Goniądzkiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
Tematem wykładu prowadzonego przez Arkadiusza Studniarka - był „Goniądz w starej fotografii”.
Wykład miał charakter wielowątkowy. Na początku spotkania omówiono nowo wydaną monografię Goniądza, opisującą XIX i XX wiek, a w szczególności fotografie archiwalne. które tam się znajdują. W międzyczasie można było zapoznać się ze stołem warsztatowym historyka, na którym wykładowca umieścił dziesiątki zdjęć z różnych okresów dziejów gminy Goniądz, a także inne materiały źródłowe: wypisy z archiwów, świadectwa szkolne, wycinki z prasy, umowy, fragmenty kronik, dokumenty z okresu PRL i inne.
Następnie prowadzący przedstawił w formie prezentacji blisko 100 fotografii, które mogą być w przyszłości wykorzystane do wydania drukiem albumu pn. „Goniądz w starej fotografii”. Słuchacze bardzo chętnie włączyli się do nowej akcji UTW, polegającej na wyszukaniu i zebraniu zdjęć do przedsięwzięcia, które powinno zostać zrealizowane w przyszłym roku.    
Serdeczne podziękowania dla Pani dyrektor GOK, oraz jej pracowników za wzorowe przygotowywanie sal wykładowych na organizację seminariów w 2017 r. Liczymy na dalszą, równie dobrą współpracę w przyszłym roku.
Spotkanie było zorganizowane w ramach programu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku” realizowanego przez Instytut Działalności Publicznej” w Warszawie.
 
 
Arkadiusz Studniarek - TPG

 

Galeria zdjęć

Opublikowano: 2017-11-26

Wydrukuj