W niedzielę 13 maja o godz. 16.00 w Gminnym Orodku Kultury w Goniądzu odbył się spektakl teatralny Pt. Furmani Sułtana Sulejmana w reżyserii Ewy Wroczyńskiej i Marcina Kwiatkowskiego. Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku obejrzeli spektakl odwołujący się do wydarzeń mających miejsce w Konstantynopolu w latach 30-tych XVI wieku. Historia z XVI w o perypetiach mieszkańców Tykocina w Turcji. Barwny spektakl oparty o autentyczne zdarzenia. Ponad dwudziestoosobowa obsada, rozmach, akcja, piękne kostiumy i elementy komediowe zagwarantowały bardzo dobrą zabawę.
Spektakl przygotowali aktorzy amatorzy z Tykocina, Radul, Krypna i Białegostoku, przy współudziale  Zamku w Tykocinie, Centrum Kultury w Tykocinie, Muzeum w Tykocinie, Szkoły Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego w Tykocinie, Teatru „Hollerique” działającego przy  Zespole Szkół im. Włodzimierza Puchalskiego w Radulach oraz grupy rekonstrukcyjnej Komputowej Chorągwi Stefana Czarnieckiego i „Pacowej Chaty” w Górze.
Premierowy pokaz "Furmanów..." odbył się stosunkowo niedawno bo 10 grudnia 2017 w sali "Szklanej", na Zamku w Tykocinie.
Serdeczne podziękowania wszystkim aktorom, reżyserom za wspaniały występ w równie fantastycznej sali konferencyjnej GOK w Goniądzu, co podkreślali artyści.
Spektakl odbył się w ramach programu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku na Podlasiu realizowany przez Instytut Działalności Publicznej w Warszawie.
Już za niecałe dwa tygodnie 24 maja w czwartek o godz. 18.00 wykład pn. 100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości w kontekście 100 - lecia parafii pw. Wniebowstąpienia Pańskiego w Osowcu. Serdecznie zapraszam.
 
Arkadiusz Studniarek

 

Galeria zdjęć

Opublikowano: 2018-05-15

Wydrukuj