Szanowni Państwo, Mieszkańcy Powiatu Monieckiego,
Kolejny raz pragniemy przedstawić Państwu informację na temat działań, które zostały zrealizowane przez Fundację na rzecz Rozwoju Powiatu Monieckiego w 2016 roku. Podjęliśmy wiele inicjatyw, a jeszcze wiele jest przed nami, dlatego prosimy o dalszą współpracę z naszą organizacją. Przyczyńmy się do wspólnego rozwoju naszego powiatu.
24. Finał WOŚP w Mońkach (styczeń) - Fundacja  po raz trzeci, wspólnie ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Dwójki zorganizowała Finał WOŚP. Kwota uzbierana przez moniecki sztab WOŚP to 17.174,16 złotych, 30 euro i 10 eurocentów oraz 41 dolarów. W 24 monieckim Finale brało udział około 50 wolontariuszy Zaś impreza dla mieszkańców odbyła się  w hali sportowej SP 2.
Spektakl "Romeo i Julia" (kwiecień) - 3 kwietnia 2016 r. Fundacja zorganizowała wyjazd do Teatru Dramatycznego w Białymstoku na spektakl "Romeo i Julia". Uczestnicy wyjazdu mogli podziwiać piękną, pełną miłości, nienawiści, namiętności i rozpaczy historię kochanków z Werony. W roli Romea wystąpił gościnnie na deskach teatru dramatycznego - pochodzący z Moniek aktor - Rafał Supiński.
Maluchem przez Australię (kwiecień) - 15 kwietnia 2016 roku w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Publicznej w Mońkach odbyło się spotkanie, adresowane do dzieci oraz dorosłych, pod nazwą „Maluchem przez Australię”. Jego gościem był podlaski podróżnik Marcin Obałek. Opowiadał on  o szalonej wyprawie Żółtego Cyrku, który wyruszył z Perth na południowym zachodzie Australii. Po kilku miesiącach uczestnicy dotarli do Darwin, po drugiej stronie kontynentu. Pokonali ponad 6 tysięcy kilometrów.
Opera Lwowska w repertuarze Vivat Operetka (kwiecień) - 24 kwietnia 2016 r. Fundacja zorganizowała wjazd Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku na najsłynniejsze szlagiery operetkowe w wykonaniu artystów baletu i solistów Opery Lwowskiej. W repertuarze Vivat Operetta wystąpiła Orkiestra pod dyrekcją Myrona Yusypovycha.
Światowy Dzień Publicznego Dziergania (czerwiec) - 12 czerwca 2016 roku w Pacowej Chacie w Krypnie odbył się festyn rodzinny z udziałem dzieci i dorosłych. Przyczynkiem do jego zorganizowania był Światowy Dzień Publicznego Dziergania przypadający w dniu 13 czerwca. Impreza nawiązywała do tradycji lokalnych. Głównymi jej założeniami była promocja lokalnych twórców, integracja międzypokoleniowa oraz zachęcenie dzieci i młodzieży do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu z dala od komputerów i innych urządzeń elektronicznych.
VI. edycja Festiwalu Rock na Bagnie (lipiec) - Była to szósta (w tym czwarta w Goniądzu) edycja najbardziej klimatycznego festiwalu w Polsce  - Rock na Bagnie 2016. Jak co roku, fani szeroko pojętej muzyki rockowej z całej Polski i nie tylko, zjechali w pierwszy weekend lipca do Goniądza na niepowtarzalny festiwal. W dniach 1-2 lipca 2016 r. w Goniądzu wystąpiło aż 30 zespołów, w tym m. in. Maleo Reagge Rockers, Proletaryat, Closterkeller czy Koniec Świata. W czasie trwania festiwalu zorganizowano szereg imprez towarzyszących, m. in. zawody sportowe, pokazy filmów, spotkania z artystami czy wystawę fotografii. Już dziś zapraszamy na VII edycję Festiwalu, która odbędzie się w dniach 30.06 - 01.07.2017 roku, jak zwykle, na plaży w Goniądzu.
Spotkanie z pisarką Katarzyną Janowicz - Timofiejew (wrzesień) - w Bibliotece Publicznej w Knyszynie odbyło się spotkanie najmłodszych czytelników  z białostocką autorką książek dla dzieci Katarzyną Janowicz-Timofiejew.
Wieczór poezji śpiewanej (październik) - 29 października 2016 w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Publicznej w Mońkach odbył się Wieczór poezji śpiewanej. Śpiewał Timura Slavov - muzyk, kompozytor, multiinstrumentalista, nauczyciel gry na gitarze w Szkole Muzycznej I stopnia w Mońkach.
Zbiórka publiczna nr na rehabilitację Darka (grudzień) - prowadzona w dniach 6-15 grudnia 2016 r. na terenie miasta Mońki przyniosła wymierne efekty   -  udało się zebrać kwotę 14.900 zł 61 gr. Cała zebrana kwota zostanie przeznaczona na specjalistyczną rehabilitację p. Darka.
Klub Rodzin Autystycznych "Dzieci z zaczarowanego lasu" - Klub działa ponad 3 lata. Zrzesza rodziny z autystycznymi dziećmi z powiatu monieckiego. Fundacja sfinansowała m.in.:  specjalistyczne terapie dla dzieci, zakup  sprzętu do realizacji zajęć, warsztaty terapeutyczne z psychologiem dla rodziców. Latem organizowane były rodzinne pikniki. Członkowstwo jest bezpłatne, a klubowicze pracują społecznie.
Ze środków uzyskanych z 1% w 2016 r. Fundacja finansowała również zakup strojów sportowych dla LKS Promień Mońki i EKO - Sport Mońki,  zakup mebli do biblioteki ZSO i Z w Mońkach, zakup strojów dla Podlasiaczków.
 
Dziękujemy za zaufanie. Wiele zadań jest jeszcze przed nami.  Prosimy o dalszą współpracę z naszą organizacją dla wspólnego dobra mieszkańców powiatu monieckiego.
 
Zarząd Fundacji na rzecz Rozwoju Powiatu Monieckiego:
Anna Porębska, Barbara Kuprel, Teresa Mlejnek-Dylewska, Michał Chmielewski, Jacek Żędzian
 
 
Przekaż 1% - pomóż nam pomagać innym
 
W zeznaniach PIT możecie Państwo przekazać 1% swojego podatku organizacji pożytku publicznego. Zwracamy się z uprzejmą prośbą o przekazanie swojego 1% podatku na konto Fundacji na rzecz Rozwoju Powiatu Monieckiego KRS 0000225540. Dzięki przekazanym środkom będziemy mogli jeszcze bardziej wzmocnić nasze działania i zaplanować nowe. Chcemy, abyście Państwo wiedzieli, iż z otrzymanych środków nie przekażemy nawet złotówki na wynagrodzenia na członków Fundacji. Dodatkowo, dbając o jawność i przejrzystość informacji, zamieszczamy szczegółowe sprawozdania z otrzymanych i wydatkowanych środków.
 
Pamiętajmy także, że środki przekazane dużym ogólnopolskim organizacjom nie wspierają lokalnej społeczności i często przeznaczone są na bieżące koszty administracyjne tych organizacji. Przekazując 1% podatku Fundacji możecie Państwo wskazać dowolny cel szczegółowy, a zarząd powinien to wydatkować zgodnie z Państwa życzeniem.
 
Jak przekazać 1% Fundacji na rzecz Rozwoju Powiatu Monieckiego?
W ostatnich rubrykach zeznania podatkowego ( PIT-36, PIT-37 lub PIT-28) wpisujemy numer KRS, czyli: 0000225540. Poniżej możemy także wpisać cel szczegółowy wsparcia. To wszystko, Urząd Skarbowy sam zajmie się przekazaniem środków.
 
Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do współpracy z Fundacją na wszelkich płaszczyznach. Jesteśmy otwarci na nowe pomysły.
 
Kontakt:
Fundacja na rzecz Rozwoju Powiatu Monieckiego,
ul. Słowackiego 5A, 19-100 Mońki
fundacja@monki.pl, www.fundacja.monki.pl
 

 

Opublikowano: 2017-03-15

Wydrukuj