26 kwietnia 2018 r. w czwartek  w Gospodzie Bartla w kompleksie Ośrodka Szkoleniowo-Wypoczynkowego Bartlowizna odbył się finał konkursu kulinarnego „Ze spiżarni Mojej Babci”. Do konkursu zgłoszono 21 potraw w 3 kategoriach: dania mięsne,  dania bezmięsne i desery. Od godziny 15.00 zaczęła swoją pracę Komisja konkursowa w składzie:
  1. Katarzyna Szmurło – „Bartlowizna”
  2. Stanisław Sobolewski – TPG UTW
  3.  Joanna Dembowska – Dolina Biebrzy
Po ponad godzinnej degustacji i ocenie przez komisję niżej podpisany mógł odczytać oficjalne wyniki:
- w kat. dania mięsne:
I miejsce – Weronika Wydurska – „babka ziemniaczana” (Młodzieżowe Centrum Edukacji i Readaptacji Społecznej w Goniądzu)
II miejsce – Maria Niemotko – „farszonetka”.
III miejsce – Klaudia Ostrowska – „papryka faszerowana” (Młodzieżowe Centrum Edukacji i Readaptacji Społecznej w Goniądzu)
 
- w kat. dania bezmięsne:
I miejsce – Natalia Wakulińska – „pierogi ruskie” (Młodzieżowe Centrum Edukacji i Readaptacji Społecznej w Goniądzu)
II miejsce – Irena Klukowska - „babka ziemniaczana”
III miejsce – Jadwiga Szerzyńska – „pierogi pieczone”
 
- w kat. deser:
I miejsce – Wanda Karwowska, Teresa Bilińska – „pączki z ziemniakami”
II miejsce – Eugeniusz Szklanko – „racuchy z jabłkami”
III miejsce – Elżbieta Pełszyńska – „sękacz”
Zwycięzcy konkursu kulinarnego „Ze spiżarni mojej Babci” otrzymali pamiątkowe statuetki, a wszyscy uczestnicy nagrody rzeczowe. Dodatkowe nagrody ufundowane przez szefa komisji konkursowej p. Katarzynę Szmurło (Bartlowizna) otrzymali: p. Krystyna Popowska za kluski z makiem, p. Iwona Menzel za kapitalny tort z czymś mocniejszym, p. Wanda Karwowska, Teresa Bilińska za pączki z ziemniakami i Aleksandra Zdanowska za deser w pucharkach (Młodzieżowe Centrum Edukacji i Readaptacji Społecznej w Goniądzu)
Po ceremonii wręczania nagród odbyła się wspólna degustacja przyniesionych potraw połączona z dyskusją trwającą do późnych godzin wieczornych.
Sponsorami konkursu byli: Instytut Działalności Publicznej, Towarzystwo Przyjaciół Goniądza, Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy „Bartlowizna” i "Dolina Biebrzy" Gospodarstwo Agroturystyczne z Wrocenia państwa Dembowskich.
Serdecznie dziękuję wszystkim za przybycie, uczestnikom konkursu, członkom TPG w szczególności p. Lucynie Pawelskiej, słuchaczom UTW w Goniądzu, dziewczętom i opiekunom Młodzieżowego Centrum Edukacji i Readaptacji Społecznej, sponsorom i wszystkim wspierającym tego typu przedsięwzięcia w Gminie.
Już teraz zapraszam wszystkich na spektakl teatralny Furmani Sułtana Sulejmana, który odbędzie się 13 maja o godz. 16.00 (niedziela) w sali widowiskowej GOK w Goniądzu. Wstęp wolny.
 
Arkadiusz Studniarek

 

Galeria zdjęć

Opublikowano: 2018-04-28

Wydrukuj