W imieniu Fundacji Białystok Biega oraz Fundacji Pomóż Im, mam przyjemność zaprosić Państwa do udziału w czwartej edycji „Electrum Ekiden – Pomóżmy Razem” - charytatywnej sztafecie maratońskiej. Impreza odbędzie się w dniach 9 - 10 czerwca (9.06 – biegi dzieci, 10.06 – bieg główny), a miasteczko zawodów zlokalizowane będzie na stadionie lekkoatletycznym BOSiR przy ul. 11 listopada 28.
 
Electrum Ekiden to doskonała okazja do wzmocnienia, bądź budowy ducha zespołu. Rywalizujące w tej wyjątkowej sztafecie drużyny razem muszą pokonać maratoński dystans czyli 42,195 km. Trasa została podzielona na 6 sztafetowych odcinków. Członkowie drużyn przebiegną w poszczególnych zmianach odpowiednio: 7,195 km, 10 km, 10 km, 5 km, 5 km i 5 km. Start w tak zaplanowanej sztafecie to szansa na grę zespołową w tej indywidualnej dyscyplinie sportowej. Świadomość, że pracuje się na całą grupę pozwala wyzwolić dodatkowe siły i energię, które później owocują w codziennym życiu osobistym i zawodowym uczestników.
 
Aby dodać smaku sportowej rywalizacji przygotowaliśmy dla Państwa specjalną klasyfikację, a co za tym idzie Mistrzostwa Samorządowców w ramach Electrum Ekiden. Wystarczy, że podczas rejestracji drużyny, przy nazwie drużyny określą Państwo jaką gminę, miasto, powiat czy województwo będą Państwo reprezentować, a następnie wystartują Państwo w naszej sztafecie.
 
Słowo ekiden pochodzi z języka japońskiego (ekiden-kyōsō) i oznacza długodystansowy bieg sztafetowy. Biegi sztafetowe Ekiden są niezwykle popularne m.in. w: Japonii, Australii, Nowej Zelandii, Kanadzie czy Stanach Zjednoczonych, a od 2015 roku również w Białymstoku, gdzie po raz kolejny chcemy pokusić się o frekwencyjny rekord. W tym biegu jednak nie statystyki, ale konkretne efekty są najważniejsze. Od liczby startujących drużyn zależy bowiem skala wsparcia, na jakie mogą liczyć podopieczni Białostockiego Hospicjum dla Dzieci. Tegoroczne wsparcie przeznaczone zostanie na zakup niezbędnego sprzętu medycznego, bez którego codzienne funkcjonowanie podopiecznych Hospicjum jest niemożliwe.
 
Do udziału w zawodach można zapisać się przy pomocy oficjalnej strony biegu http://electrumekiden.pl/).  W biegu może wystartować każdy – niezależnie od formy czy poziomu wytrenowania. W poprzednich edycjach swoje ekipy wystawili m.in.: Fundacja „Pomóż Im”, Urząd Miejski w Białymstoku, lekarze z Kliniki Onkologii i Hematologii Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego, wolontariusze Fundacji prowadzącej Białostockie Hospicjum dla Dzieci, Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji, pracownicy policji, pogotowia ratunkowego czy straży granicznej oraz liczne firmy, instytucje i cała rzesza amatorów biegania, którzy połączyli swoje siły, aby razem pobiec w sztafecie. Liczymy, że tym razem również z Państwem zobaczymy się na starcie i mecie biegu!

Electrum Ekiden

 

Opublikowano: 2018-05-24

Wydrukuj