Od 7 do 10 czerwca 2018 roku w Głuchołazach (województwo opolskie) odbywały się Mistrzostwa Polski Igrzysk Dzieci w Piłce Nożnej Dziewcząt. Województwo podlaskie reprezentowała drużyna SP Goniądz. Mistrzostwa miały charakter turniejowy, w piątek, sobotę i niedzielę gry odbywały się w sesji rannej oraz popołudniowej.

Dziewczęta z Goniądza zagrały rewelacyjne zawody i w końcowej klasyfikacji zakończyły turniej na 7 miejscu co jest dla młodych adeptek piłkarstwa ogromnym osiągnięciem, jednocześnie jest to najlepszy wynik w historii Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Goniądzu.

 Udział w takiej imprezie jest zapewne dla dziewcząt ogromnym sukcesem, wyróżnieniem i ogromną przygodą tym bardziej, że w wolnych chwilach były przygotowane dla nich inne atrakcje (wyjazd do Czech, ognisko, płukanie złota). Jestem przekonany, że udział w tej imprezie przyniesie wiele korzyści: doświadczenie oraz wiele nowych znajomości i oczywiście satysfakcję.

W imieniu drużyny chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim osobom, które przyczyniły się do naszego wyjazdu i wsparły nas finansowo: Burmistrz Goniądza, Dyrektor ZS-P w Goniądzu, Rada Rodziców przy ZS-P w Goniądzu, Firma „Szarbut”, Usługi Transportowo-Handlowe – Jędrys Adam, Prywatny darczyńca – próba o anonimowość.

Drużyna występuje w składzie:
  1. Olender Roksana
  2. Kuć Rozalia
  3. Świderek Joanna
  4. Rafałko Patrycja
  5. Olszańska Natalia
  6. Olszańska Weronika
  7. Drozdowska Agnieszka
  8. Skubich Patrycja
  9. Derdoń Patrycja
  10. Krymska Gabriela

Dziewczęta w dniu 14.06.2018 uczestniczyły w turnieju „Mała Piłkarska Kadra” na szczeblu wojewódzkim, po świetnych grach, gdzie było widać ich doświadczenie nabyte na turniejach ogólnopolskich, wygrały zawody(jedyna drużyna niepokonana) zajmując I miejsce i awansując po rak kolejny w tym roku na Mistrzostwa Polski.
Nauczyciel WF – Kłubowicz Jarosław
 

 

Galeria zdjęć

Opublikowano: 2018-06-15

Wydrukuj