W dniach 3-4 lipca 2018 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Goniądzu odbyły się warsztaty tworzenia Questu, czyli rymowanego przewodnika na wyznaczonej trasie.
W pierwszym dniu warsztatów, Pani Karolina Likhtarovich – trener questingu, zapoznała uczestników z teorią, przykładowymi Questamioraz możliwościami wykorzystania ciekawych tematów i miejsc w tworzeniu własnej trasy. Drugiego dnia warsztatów odbyła się terenowa wyprawa na wyznaczoną trasę Questu, gdzie na rowerach pokonano 20-kilometrowy odcinek: Goniądz, Osowiec-Twierdza, Osowiec, Płochowo, Wólka Piaseczna, Goniądz.
Uczestnicy wykonali zdjęcia terenu, wyznaczyli punkty postojowe Questu, a po powrocie przystąpili do pisania rymowanych zagadek i opisu wierszem trasy. Na zakończenie wykonali pamiątkowe pieczęcie. Dobry nastrój, wzajemna współpraca i doskonała pogoda przyczyniły się do stworzenia wstępnej wersji Questu, który będzie pamiątką 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Po ukończeniu prac nad ostateczna wersją, Quest będzie dostępny w GOK do testowania na trasie.
W październiku zaprosimy mieszkańców na rajd rowerowy trasą Questu, aby wspólnie uczcić 100- rocznicę odzyskania Niepodległości.

 

Galeria zdjęć

Opublikowano: 2018-07-09

Wydrukuj