Nie często zdarza się, aby tradycyjne życzenia "sto lat", z racji chwili, modyfikowano w sekwencji życzeń na lat "dwieście". Tak właśnie było 6 września br. w Goniądzu, gdzie Pan Ludwik Szklanko obchodził Jubileusz swoich setnych urodzin.
Uroczystość odbyła się w rodzinnym domu Pana Ludwika przy ulicy Dolistowskiej. W tym niezwykłym dla Jubilata dniu towarzyszyła mu jego najbliższa rodzina oraz przedstawiciele władz samorządowych gminy Goniądz: Sekretarz Gminy p. Zbigniew Męczkowski i Przewodniczący Rady Miejskiej p. Krzysztof Harasiuk.
W swoim przemówieniu p. Zbigniew Męczkowski nawiązał do historii życia Jubilata, którego aktywności nie sposób było nie dostrzec. Pan Ludwik przez prawie 40 lat pełnił funkcję sołtysa, oraz posiadał sklep z rybami na Nowym Rynku, w którym smak solonych śledzi z beczki najstarsi goniądzanie wspominają do dzisiaj.
Przewodniczący Rady Miejskiej p. Krzysztof Harasiuk w uroczystym dniu setnej rocznicy urodzin, w imieniu własnym i samorządu gminy Goniądz złożył życzenia wszystkiego co najlepsze i najpiękniejsze. Niech nigdy nie brakuje szczęścia, zdrowia i pomyślności. Niech dobry Bóg darzy łaskami na dalsze lata życia w zdrowiu i radości. Następnie odczytał życzenia od Prezesa Rady Ministrów Pani Beaty Szydło, Wojewody Podlaskiego Bohdana Paszkowskiego, oraz Burmistrza Goniądza Mariusza Ramotowskiego. List gratulacyjny w imieniu Prezesa KRUS p. Adama Sekścińskiego odczytała p. Jolanta Kalinowska kierownik placówki terenowej KRUS w Mońkach.
W 1945 r. Pan Ludwik ożenił się z Leokadią z domu Laskowską, dochowali się czwórki dzieci; syna i trzech córek, oraz kilkunastu wnuków i prawnuków. Żona Pana Ludwika obecnie liczy 89 wiosen.
Wzruszony Jubilat podziękował wszystkim serdecznie za przybycie. Nie zabrakło oczywiście znakomitego ciasta i tortu urodzinowego.
Na koniec dostojnemu Jubilatowi jeszcze raz życzymy wszystkiego dobrego, niech każda chwila będzie źródłem szczęścia i upływa w spokoju i zdrowiu.
 
           
 

 

Galeria zdjęć

Opublikowano: 2017-09-06

Wydrukuj