3 czerwca 2017 roku wspólnie świętowaliśmy 10-lecie „Chóru znad Biebrzy”. Koncert z okazji jubileuszu rozpoczął się o godz. 15:00 w sali widowiskowej GOK w Goniądzu.

Na początku koncertu przedstawiono historię powstania Chóru: Sylwester 2006 – sala klubowa Domu Kultur w Goniądzu. Wszyscy bawią się doskonale. Wśród gości wiele śpiewających rodzin. Zaczynają się śpiewy biesiadne. Słynne śpiewniki idą w ruch, a na akordeonie akompaniuje Pan Adam Grabowski. Słychać kilkugłosowy śpiew.  Wtedy padają głośne słowa Pana Adama: ZRÓBMY CHÓR! No i się zaczęło…3 miesiące trwały rozmowy Grabowski – Jabłońska. Było poszukiwanie repertuaru, śpiewaków. W końcu w połowie kwietnia odbyło się spotkanie organizacyjne z przyszłymi chórzystami. A potem do końca czerwca próby i próby… 11 listopada 2007 roku Chór znad Biebrzy zaśpiewał swój pierwszy koncert z pieśniami patriotycznymi. W późniejszym czasie chór pracował nad różnorodnym repertuarem – kolędami, pieśniami wielkanocnymi, ludowymi i klasyką. Praca ta przyniosła efekty – były nagrody w konkursach i festiwalach. Chórzystów oklaskiwano też na licznych występach, nie tylko w Goniądzu. Chór rozpoznawany był Mońkach, Osowcu, Białymstoku, Żarnowie k/Augustowa, Choroszczy i Czarnej Białostockiej. Dwukrotnie wyjeżdżał za granicę – do Wilna i Grodna.

10 lat działalności „Chóru znad Biebrzy” to czas niezwykły dla wszystkich śpiewaków i prowadzącej. Śpiewanie jest oderwaniem od spraw codziennych, przy śpiewie zapomina się o kłopotach, jest po prostu sposobem na polepszenie humoru. Chórzyści wspólnie przeżywają największe wydarzenia ze swojego życia – były imieniny, śluby, narodziny dzieci, a także te smutne, jak pożegnania bliskich… Wrócono pamięcią do Lutka Kuca, Adama Grabowskiego oraz Tadeusza Komorowskiego – osób, które przyczyniły się do zespolenia Chóru i zostawiły piękne wspomnienia.

Członkowie Chóru mimo zmieniającego się składu są ze sobą bardzo związani, dlatego podczas koncertu wystąpili chórzyści, którzy śpiewają i śpiewali w zespole w poprzednich latach: Joanna Jabłońska (dyrygent), Anna Makuła, Anna Tałałaj, Barbara Kuczyńska, Mirosława Dzięgielewska, Maria Stypułkowska, Krystyna Gleń, Eliza Greloch, Izabela Łuckiewicz, Izabela Saniewska, Anna Harasiuk, Anna Rosińska, Anna Rembelińska, Agnieszka Dębowska, Emilia Szczepkowska, Małgorzata Kobylińska, Jerzy Jaskowski, Leszek Aponowicz, Bartek Jabłoński, Artur Wiatr, Piotr Słowikowski, Grzegorz Dudkiewicz, Ryszard Rosiński, Dariusz Rosiński, Bogusław Stypułkowski, Jan Mlejnek, Arkadiusz Sosnowski, Patryk Dziekoński. Od kilku tygodni wspólnie ćwiczyli, a efekty ich pracy mieliśmy przyjemność usłyszeć właśnie w sobotę.

 

 

Galeria zdjęć

Opublikowano: 2017-06-05

Wydrukuj